» » С 1 апреля в Николаевской области будет действовать нерестовый запрет на вылов биоресурсов

С 1 апреля в Николаевской области будет действовать нерестовый запрет на вылов биоресурсов

С 1 апреля в Николаевской области будет действовать нерестовый запрет на вылов биоресурсов
З метою забезпечення охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення водних біоресурсів (нерестовищ) на водоймах у зоні відповідальності (контролю) Миколаївського рибоохоронного патруля з 1 квітня починає дію нерестова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів на водних об’єктах.


Межі та строки:


РІЧКИ


ПІВДЕННИЙ БУГ

від Варварівського мосту до забороненого

простору Олександрівської ГЕС - з 05/04 по 05/06 (промислове рибальство) та з 05/04 по 25/05 (любительське та спортивне рибальство)

від забороненого простору Олександрійської ГЕС до с. Голоскове - з 05/04 по 20/06 (промислове рибальство) та з 05/04 по 25/05 (любительське та спортивне рибальство)


ІНГУЛ

від гирла до північної межі с. Чернишовка з придатковою системою - з 01/04 по 30/06

ІНГУЛЕЦЬ - з 10/04 по 15/06

ЛИМАНИ

ДНІПРОВСЬКИЙ

коса Очаківська / коса Кінбурнська / - з 05/04 по 05/06

1.5 км від берега вглиб лиману, на ділянці від нижньої межі Дніпровського забороненого простору до Покровсько-Хуторського лабазу + вся придаткова озерна система - з 06/06 по 15/06

БУЗЬКИЙ - з 05/04 по 05/06


БЕРЕЗАНСЬКИЙ - з 05/04 по 05/06


ТИЛІГУЛЬСЬКИЙ - з 01/05 по 15/06

В усіх інших не перерахованих внутрішніх водних об’єктах Миколаївської області, розташованих в зоні контролю Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області - з 01/04 по 30/06

З наказом про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов риби та інших водних біоресурсів у 2021 році можна ознайомитися за посиланням.

Дозволені ділянки лову риби визначені в наказі та досупні на інтерактивній мапі.

У період нересту ЗАБОРОНЕНО:

Лов риби та інших водних біоресурсів (окрім виключно любительського рибальства однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком або спінінгом з берега у дозволених місцях, за межами нерестовищ.

Організація змагань з рибальства та підводного полювання.

Проведення у рибогосподарських водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах днопоглиблювальних, вибухових, бурових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, що можуть негативно вплинути на нерестову міграцію та нерест водних біоресурсів.

Пересування будь-яких плавзасобів на нерестовищах, за винятком транзитного переходу і проходу фарватером, виконання робіт по встановленню бакенів, у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.), та суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Період розмноження або нерест - особливий етап у житті водних біоресурсів. Він обумовлений наявністю у водоймі тих сприятливих умов, до яких пристосований даний вид риби. З нерестом риб пов’язані надзвичайно цікаві явища у їхньому житті. Багато водних біоресурсів перед розмноженням здійснюють так звані «нерестові міграції». Вони зумовлені тим, що кожний вид пристосовується до розмноження в певних умовах, яких немає у місцях відгодівлі.

Миколаївський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись нерестової заборони. Від того, наскільки успішно та вдало пройде нерест залежить чисельність риби у наших водоймах та майбутнє рибних запасів.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: (099) 663-82-00.


Довідкова інформація:


Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком або спінінгом з берега у межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначенні у наказі). Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання.

Порушення Правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення Правил рибальства згідно з КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Відповідно до цієї статті передбачено накладання штрафу в розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Сайт Казанковского района. Наш E-mail: kz@newsmk.info

 

Використання матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням нашого сайту як першоджерела!